Konkurs Wiedzy o Regionie "Moje miasto"

11 maja w Gimnazjum Katolickim w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się III edycja konkursu wiedzy o regionie pt. „Moje miasto”. Uczestniczyły w nim wszystkie szkoły podstawowe z miasta i gminy. W pierwszej części uczniowie udali się autokarem do Dziedzic, gdzie pani Zofia Barzyk barwnie opowiadała o dziejach tego zakątka miasta, a następnie w gmachu gimnazjum odbyła się rywalizacja bezpośrednia między drużynami. Naszą szkołę reprezentowali: Liwia Fajferek z klasy 5b, Dominik Jero z klasy 5a oraz Filip Świętek z klasy 6b.
Uczniowie musieli opanować szczegółową wiedzę faktograficzną z przewodnika po Czechowicach-Dziedzicach, a także wykazać się dobrą pamięcią, słuchając opowieści pani Barzyk.
Rywalizacja o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Nasza szkoła oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 miały ten sam wynik i potrzebna była dogrywka. Minimalnie lepsze okazały się koleżanki z SP2, którym serdecznie gratulujemy. Nasza ekipa zajęła ostatecznie 2 miejsce. Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach oraz burmistrza miasta - pana Mariana Błachuta, który objął konkurs patronatem.