Czwórka na Festiwalu Książki

W ramach myśli: "Czytanie może być przyjemne!" w piątek 22 kwietnia w siedzibie RODN „WOM” w Bielsku-Białej odbyła się VI. edycja Festiwalu Książki. Impreza zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”, Akademię Techniczno-Humanistyczną oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej sprzyjała rozwijaniu u dzieci świadomości czytelniczej, pozwoliła uczestnikom zaprezentować wszystkie swoje talenty i oczywiście zagwarantowała dobrą zabawę.
Uczniowie z SP4 wraz z opiekunem – nauczycielem języka polskiego Alicją Wojtas-Herok zostali zakwalifikowani w styczniu do udziału w Festiwalu na podstawie wykonanej przez nich prezentacji multimedialnej na temat: „Odkrywamy nieznane światy – niezwykłe miejsca w naszych lekturach”. W zawieszonych na drzewie książkach i jabłkach przedstawili niezwykłe miejsca za pomocą własnych tekstów i rysunków. W finale Festiwalu Książki wzięło udział osiem zespołów z różnych szkół podstawowych z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Drużyna z Czwórki w składzie: Sabina Bronikowska, Liwia Fajferek, Wiktoria Kaczmarek, Agata Kóska, Adrian Sładczyk i Zofia Wobik musiała zapoznać się z treścią trzynastu lektur, których znajomość została sprawdzona podczas Festiwalu w różnorodnych konkurencjach. Zdobycie klucza do tajemniczego ogrodu, poszukiwanie skarbów, uwolnienie Janka z lochu, ukołysanie utopczątek do snu – to tylko niektóre z zadań, z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie klas piątych. Dzieci musiały wykazać się znajomością lektur, kreatywnością, zdolnościami plastycznymi i muzycznymi, a nawet umiejętnościami sportowymi. Ponadto każdy zespół musiał przygotować inscenizację wybranego fragmentu z literatury dziecięcej, która została zaprezentowana jurorom i pozostałym uczestnikom w trakcie Festiwalu Książki.
Zespół z SP4 zajął III. miejsce za przedstawienie teatralne napisane na podstawie jednej z baśni braci Grimm. Jury doceniło grę aktorską, kunszt narratora, całokształt scenografii oraz sprawne przekazywanie mikrofonu przez aktorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w Festiwalu oraz ciekawe książki, ufundowane przez Wydawnictwo Znak – głównego sponsora imprezy. Udział w VI. edycji Festiwalu Książki dostarczył dzieciom wielu przyjemnych doznań, nauczył współpracy i rywalizacji, a przede wszystkim po raz kolejny udowodnił, że czytanie nie jest nudne!