Podsumowanie sesji jesiennej Ligi Matematycznej

W jesiennej sesji Ligi Matematycznej "Czwórki" wzięli udział uczniowie klas I – IV.

Klasy I reprezentowało 17 uczniów (klasę 1a – 6 uczniów, klasę 1b – 6 uczniów, klasę 1c – 5 uczniów).

Klasy II reprezentowało 23 uczniów (klasę 2a - 8 uczniów, klasę 2b – 5 uczniów, klasę 2c –  10 uczniów).

Klasy III reprezentowało 16 uczniów (klasę 3a - 5 uczniów, klasę 3b – 11).

Klasy IV – 9 uczniów.

Łącznie w matematycznych rozgrywkach zmagało się 65 uczniów.

Wyniki:

Turniej klas I „W krainie figur geometrycznych” wygrała klasa 1b w składzie: Ania, Wojtek, Jakub, Dawid, Czarek, Igor.

II miejsce zajęła klasa 1a w składzie Klaudiusz, Michał, Maja  oraz Przemek, Ania, Kamil.

III miejsce zajęcła klasa 1c w składzie Sara, Emilia, Oliwia oraz Miłosz, Oliwier.

Mistrzami  sesji  jesiennej klas drugich  zostali:  August Kiermasz i Lucjan Sęk z klasy 2b.
II miejsce zajął Maciej Szkorupa 2c, a III miejsce Mateusz Antonik 2a.

Mistrzami sesji jesiennej klas trzecich zostali: Teofil Kufel z 3a oraz Ksawery Płonka z 3b.
II miejsce zajęli Jagoda Gorel i Karol Szostak z 3b, a III miejsce zajęła Kinga Bronikowska z 3b.

Mistrzami sesji jesiennej klas czwartych został Jakub Zieleźnik z 4a.
II miejsce zajął Wiktor Stokłosa, a III miejsce Kacper Jarzyna.

Każdy uczestnik na apelu otrzymał dyplom, a mistrzowie zostali udekorowani przez panią dyrektor przypinkami „Mistrz matematyki”.

Gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w sesji wiosennej.

Trzecioklasistów zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym Tęgie Głowy – etap szkolny. Uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów będą nas reprezentować 7 kwietnia w etapie międzyszkolnym.

Więcej informacji o Lidze Matematycznej znajduje się na szkolnej stronie w zakładce Liga Matematyczna.

W pierwszym półroczu (od października do stycznia) wśród uczniów klas piątych i szóstych Liga Matematyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa 5a. Z klasy tej aż 22 uczniów brało udział w Lidze. Bardzo dziękujemy również pozostałym klasom za udział, chęci, za systematyczność, wytrwałość. Klasę 5b reprezentowało 13 osób, 6a - 9 osób, 6b - 11 osób.

Wyniki:

Klasy piąte - maksymalna ilość punktów 47

Najwyższe wyniki uzyskalii:

klasa 5a

Kachniarz Kamil - 47 pkt.

Stryjska Małgorzata - 46 pkt.

Moryto Karolina - 44 pkt.

Kóska Agata  - 43 pkt.

Wobik Zosia - 41 pkt.

klasa 5b

Antonik Dominika - 47 pkt.

Fajferek Liwia - 47 pkt.

Bronikowska Sabina - 42 pkt.

Klasy szóste - maksymalna ilość punktów 48

Najwyższe wyniki uzyskali:

klasa 6a

Miśkiewicz Karolina - 45 pkt.

Markiel Julia - 35 pkt.

Poznar Edyta - 33 pkt.

Zieleźnik Aleksandra  - 33 pkt.

Krzempek Michał - 31 pkt.

klasa 6b

Gałuszka Agnieszka - 32 pkt.

Surma Iga - 31 pkt.

Świętek Filip - 29 pkt.

Wszystkim uczniom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych miesiącach