Kulturalna "Czwórka"

W czwartek 4 lutego w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja Borowskiego, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panią Alicją Wojtas-Herok. Na wystawie zatytułowanej „To co lubię” zaprezentowano kilkadziesiąt obrazów, pochodzącego z Żywca artysty. Płótna przedstawiają śródziemnomorskie pejzaże oraz nieco abstrakcyjne ujęcia martwej natury, wykonane w technice własnej farbami akrylowymi i pokryte odrobiną srebra. Dzieci obejrzały wystawione w galerii obrazy, zapisały tytuły dzieł, które wywarły na nich największe wrażenie oraz porozmawiały i sfotografowały się z malarzem. Uczniom klas piątych i szóstych najbardziej spodobało się płótno zatytułowane „Biała ściana”, ale urzekły ich również obrazy takie jak: „Bugenwilla z Syros”, „Katedra w Sienie” oraz „Zatoka Posidonia”.