Spotkanie z Jarosławem Kretem

Bardzo miło wspominać będziemy spotkanie z panem Jarosławem Kretem - znanym dziennikarzem, podróżnikiem, orientalistą. Nasz gość największą popularność zyskał dzięki niezwykle barwnym prognozom pogody. Popularny prezenter wystąpił w naszej szkole w mniej znanej roli – jako autor książek podróżniczych m.in. „Mój Egipt”, „Madagaskar” i „Moje Indie”. Na początku każdy z uczestników spotkania mógł  spróbować indyjskich smakołyków i zobaczyć oryginalne, przywiezione stamtąd stroje.  Pan Jarosław wspominał swoje podróże po Indii, Egipcie, Madagaskarze, Mauritiusie. Opowiadał z humorem, w bardzo ciekawy sposób o kulturze, muzyce, społeczeństwie i religii panującej w danym kraju. Spotkanie wzbogacone zostało pięknymi fotografiami z tych niezwykłych miejsc. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań np. jak powstaje prognoza pogody, czy też jak się pan czuje, gdy prognoza się nie sprawdzi. Jarosław Kret znalazł również chwilę na indywidualne rozmowy z uczestnikami spotkania, autografy i wspólne zdjęcia.

Spotkanie zorganizowała pani Ewa Głowcka, nauczyciel szkolnej biblioteki.