Mikołaj w "Czwórce"

W piątek 4 grudnia na małej sali gimnastycznej uczniowie klas 1-3 zgromadzili się w oczekiwaniu na specjalnego gościa. Choć w tym dniu można było spodziewać się wizyty górnika w galowym stroju, wszelkie wątpliwości rozwiał dźwięk dzwoneczków. Do sali z radosnym „Ho, ho, ho!” wkroczył Święty Mikołaj. Mikołaj zdradził nam, że zna doskonale wszystkie dzieci, lecz nie obyło się bez pytań o to, czy były grzeczne i czy pomagały rodzicom. Nasz gość opowiedział nieco o swojej pracy, o tym jak elfy przygotowują i pakują prezenty, a nawet nauczył dzieci piosenki. Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali Mikołajowi swój świąteczny repertuar.
Gdy uczniowie rozeszli się do klas, Mikołaj odwiedził każdą klasę w ich sali z workiem pełnym prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci i tych nieco mniej grzecznych. Nasz specjalny gość zajrzał również do starszych uczniów z klas 4-6.
W poniedziałek na dzieci czekały kolejne atrakcje. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został Mikołajkowy Dzień Przebierania. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w wyjątkowych mikołajkowych przebraniach.
Jednak największą niespodzianką w tym dniu było wyjście uczniów do Kina „Świt” na bajkę „Święty Mikołaj dla wszystkich”.