Wieczór Młodych Artystów 2015

Tradycją naszej Szkoły stało się już to, że późną jesienią organizowany jest u nas Wieczór Młodych Artystów połączony ze Szkolnym Konkursem Recytatorskim. Tak również i w tym roku, dnia 24 listopada odbył się w naszej Szkole wieczór poezji, muzyki i śpiewu. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klas I-VI. Najmłodsi recytowali wiersze polskich poetów, natomiast uczniowie klas drugich, trzecich, piątych i szóstych zmierzyli się z fragmentami prozy. Młodzi artyści rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: klasy pierwsze, drugie i trzecie oraz klasy piąte i szóste. Jury wyłoniło laureatów w każdej z nich. W pierwszej kategorii wiekowej czołowe miejsca zajęli: Emilia Bojda z klasy 1b, Michał Ryt z 1a oraz Beniamin Jero również z 1b. Wśród klas drugich i trzecich pierwsze miejsce zajął Teofil Kufel z 3a, na kolejnych miejscach uplasowali się uczeń klasy 2b Franciszek Indeka i Jagoda Gorel uczennica klasy 3b. Natomiast laur zwycięzcy w ostatniej kategorii wiekowej otrzymała Iga Surma z 6b, drugie miejsce zajęła Oliwia Ożga, trzecie zaś Liwia Fajferek – uczennice klasy 5b. W oczekiwaniu na werdykt Jury wiersze o tematyce jesiennej wyrecytowały uczennice klasy 6a: Dominika Kurek, Julia Markiel i Edyta Poznar. Podczas Jesiennego Wieczoru Młodych Artystów na scenie zaprezentował się również szkolny zespół wokalno-fletowy, który pod opieką pani Urszuli Szkucik-Jagiełki przygotował i zaprezentował kilka utworów muzycznych m.in. „Solo z parasolem”, „Jesienny spacer”, „Allegretto” i „Otwórz serce”. Piękne rysunki, symbolizujące poezję, muzykę i malarstwo, wykonała Katarzyna Ciupa z klasy 5b. Tegoroczny Wieczór Młodych Artystów przygotowała pani Alicja Wojtas-Herok, a konferansjerkę poprowadziły Karolina Kobylińska i Aleksandra Zieleźnik – uczennice klasy 6a.
Laureatom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.