Szlachetna Paczka w "Czwórce"

6 listopada w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł „Nawzajem” uczniowie klasy 6a odbyli spotkanie z panem Markiem Lasok - koordynatorem projektu Szlachetna Paczka na terenie miasta Czechowice-Dziedzice.
Szóstoklasiści poznali misję Stowarzyszenia „Wiosna”, którą jest pomoc poprzez stworzenie struktur oraz narzędzi, dzięki którym darczyńcy oraz wolontariusze tejże pomocy mogą udzielić najbardziej potrzebującym, jak również cel realizowanego przez Stowarzyszenie ogólnopolskiego projektu, którym jest Szlachetna Paczka.
Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.
Dzięki świadectwu wolontariuszki, pani Karoliny Harazim, nasi szóstoklasiści dostrzegli, że Szlachetna Paczka inspiruje ludzi do stawania się kimś, wygrywania swojego życia. Dzięki wsparciu osób drugich rodziny czują, że nie są same.
Paczka to sposób na tworzenie wartościowego środowiska - „szlachetna” albowiem oznacza:
WYSOKĄ JAKOŚĆ - bo zależy jej na innych,
ELITARNOŚĆ - każdy może stać się Kimś,
POŚWIĘCENIE - więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu,
RYCERSKOŚĆ - bo ideały zamienia w czyn.

Pamiętajmy, WARTO POMAGAĆ!