Drugoklasiści z wizytą u rzeźbiarza

8 października uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami wybrali się na spotkanie z artystami ludowymi: panią Rozalią Szypułą – malarką na szkle i ilustratorką oraz panem Józefem Szypułą – rzeźbiarzem.Państwo Szypułowie wprowadzili ich w baśniowy świat sztuki ludowej. Dzieci mogły nie tylko podziwiać piękne obrazki na szkle, ilustrowane książeczki, płaskorzeźby, rzeźby, ale również obserwować artystę przy pracy oraz spróbować własnych sił w tej trudnej dziedzinie sztuki. Przy okazji dowiedzieli się, że pan Józef wyrzeźbił smoka, rycerza i królewnę, których ilustracje zostały zamieszczone w podręczniku dla klas drugich. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pełną wrażeń lekcję.