Trzecioklasiści na polach uprawnych

2 października w piękny, słoneczny dzień uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę na pola uprawne. Celem wycieczki był bezpośredni kontakt z przyrodą,  poznanie prac polowych wykonywanych jesienią, nazw maszyn i narzędzi stosowanych przy uprawie pól oraz roślin uprawianych na nich.
Najpierw pieszo spod szkoły ulicą Mazańcowicką, a następnie ulicą Kopernika  uczniowie wraz z wychowawczyniami dotarli do gospodarstwa rolnego, gdzie zapoznali się z różnymi maszynami i narzędziami rolniczymi oraz ich przeznaczeniem. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska traktor, pług, kombajn i wiele innych maszyn. Dowiedziały się co to jest kiszonka, jak wyglądają bale słomy. Podczas drogi uczniowie obserwowali i rozpoznawali rośliny uprawiane na polach, min. kukurydzę, buraki pastewne oraz warzywa. Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Wkrótce kolejna wycieczka edukacyjna, tym razem do lasu.

28 Mar
Wiosenna przerwa świąteczna