Pierwszaki w szkolnej Izbie Regionalnej

7 października w szkolnej Izbie Regionalnej odbyły się warsztaty dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Corocznie podczas zajęć uczniowie mają jedyną możliwość dotknięcia eksponatów. Każdy może wtedy przymierzyć elementy stroju regionalnego, spróbować swych sił piorąc na tarach, zdjąć buty przy pomocy „żuczka”, usiąść w dawnej ławie szkolnej czy ponosić szajdy na plecach.
Zajęcia w Izbie dają dzieciom możliwość przeniesienia się w czasie i wyobrażenia sobie, jak dawniej wyglądało życie ich przodków. Pozwalają przy pomocy żywej lekcji historii zrozumieć, iż kultywowanie pamięci o przeszłości regionu, to element dziedzictwa.