Wizyta w Muzeum Powstań Śląskich

30 września uczniowie klasy 5a: Dominik Jero, Kamil Kachniarz, Adrian Sładczyk i Bartłomiej Śliwiński, udali się pod opieką pani Sonii Łęczek-Kajstury na zaproszenie do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Dwa lata temu pani Sonia Łęczek-Kajstura, nauczyciel historii, wygrała  konkurs na scenariusz lekcji muzealnej w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. W zeszłym roku wzięła również udział w ogólnopolskim konkursie na scenariusz lekcji muzealnej o Powstaniach Śląskich ogłoszony dla nauczycieli z całej Polski przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Świętochłowice. W tym konkursie również została wyróżniona.
Podczas uroczystego wręczenia nagrody towarzyszyli jej uczniowie, którzy zostali bardzo ciepło przyjęci przez dyrektora muzeum - panią Halinę Biedę oraz pracowników. Chłopcy zaśpiewali kilka pieśni z czasów Powstań Śląskich, a także zwiedzili muzeum, po którym zostali specjalnie oprowadzeni.
Była to niezapomniana lekcja historii oraz bliskie spojrzenie na mały ułamek naszych dziejów.