DROGI UCZNIU!

Skoro ciągle aut przybywa,
to wypadków też nie mało.
Bądź ostrożny! Patrz i słuchaj,
by nic złego się nie stało!

7 września w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów w trakcie korzystania z ruchu drogowego „Czwórka” gościła asp. Bartłomieja Kapiasa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który informował uczniów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem słuchali dlaczego tak ważne jest chodzenie lewą stroną drogi, gdy nie ma chodnika, jakie zasady obowiązują na obszarze przejścia dla pieszych, co oznacza sygnalizacja świetlna i dlaczego warto nosić odblaski. Wielką atrakcją okazały się zagadki, które najmłodsi rozwiązywali bezbłędnie.
Nagrodą za aktywność, prócz wiedzy na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym, stały się elementy odblaskowe, które na zakończenie otrzymali wszyscy uczniowie klas I.

Zdjęcia dzięki uprzejmości KMP Bielsko-Biała.

28 Mar
Wiosenna przerwa świąteczna