Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spotkanie z pisarzem

Piątoklasiści Dzień Dziecka świętowali w tym roku w poniedziałek 3 czerwca. Najpierw na godzinę 9.00 uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby wziąć udział w spotkaniu czytelniczym z panem Marcinem Koziołem, którego powieść detektywistyczną w tym półroczu uczniowie klas piątych czytali z dużym entuzjazmem.

Podczas spotkania dzieci poznały kolejne części trylogii „Detektywi na kółkach”, przypomnieli sobie informacje na temat Nikoli Tesli, poznali pierwowzory bohaterów literackich z poznanej przez nich książki. Wybrani wzięli udział w eksperymencie przewodnictwa prądu. Uczniowie poznali również ludzi-cyborgów oraz wspólnie zastanowili się nad tym, jak mogą wyglądać komputery za kilkadziesiąt lat. Na zakończenie pan Kozioł opowiedział o innych swoich książkach oraz rozdawał autografy.

Po spotkaniu klasy piąte udały się do pobliskiej kawiarni na pyszne lody.

To wyjście było kolejną okazją do poszerzenia wiedzy oraz integracji zespołów klasowych. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych nastrojach.

awh

Pozostałe zdjęcia dostępne tutaj: https://photos.app.goo.gl/Jk6qFYuZppkAAodAA