Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ósmoklasiści z wizytą u Burmistrza

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyli w praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa. W czwartek 23 maja 2024 r. młodzież odwiedziła Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęli swoją praktyczną lekcję wos-u od spotkania z Panem Burmistrzem Marianem Błachutem w jego gabinecie. Ósmoklasiści rozmawiali z gospodarzem Gminy Czechowice-Dziedzice na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Młodzież miała możliwość zaznajomić się z architekturą i funkcjonowaniem naszego Urzędu Miasta Uczniowie wysłuchali prelekcji przygotowanej przez pracowników wydziału zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i spraw obronnych, biura ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom oraz wydziału promocji. Przewodniczką po urzędowych korytarzach była Pani Magdalena Kruzel-Jurczyk, naczelnik wydziału organizacyjnego i kadr.

Podczas spotkania z Panią Agnieszką Borowską-Paszek kierowniczką Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom uczniowie mogli ubrać alkogogle, czyli specjalne okulary imitujące postrzeganie rzeczywistości, tak jak widzi ją osoba po znacznym spożyciu alkoholu. Efekt był pouczający i uświadamiający nierealność postrzegania świata, zaburzenia równowagi i orientacji przez taką osobę.

sg

Brak wydarzeń

facebook