Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wycieczka klas 5

W tym roku szkolnym uczniowie klas piątych pojechali na wycieczkę do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Najpierw piątoklasiści wzięli udział w niesamowitej przygodzie - przepłynęli łodziami ponad kilometrową trasę w XIX-wiecznych wyrobiskach, następnie przeszli pieszo podobnej długości trasę, podczas której poznali historię Sztolni, usłyszeli o Utopcu i Skarbniku, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak zmieniała się na przestrzeni wieków praca górników. Z podziemi na powierzchnię uczestnicy wycieczki wyjechali kolejką. Następnie udali się na pokaz uruchomienia najstarszej i największej działającej w Europie maszyny parowej z początku XX wieku.

Kolejnym etapem wycieczki było Podziemne Królestwo Maszyn, podczas którego piątoklasiści mogli wcielić się w górników i poznać trud ich pracy. Uczniowie kopali kilofami węgiel i piłowali drewniane belki, mogli również obejrzeć, a przede wszystkim usłyszeć huk działających maszyn górniczych, służących do wydobywania węgla w kopalniach oraz przejechać się Karlikiem – autentyczną kolejką górniczą.

Po licznych przygodach pod ziemią piątoklasiści mogli skorzystać z atrakcji na świeżym powietrzu w Parku 12C – strefie naziemnej.

awh

Pozostałe zdjęcia dostępne tutaj: https://photos.app.goo.gl/Cethv6jP8WokCnqPA

 

Brak wydarzeń

facebook