Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca. Ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest zachęcanie do czytania poezji, a nawet tworzenia własnych wierszy. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień „ma dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.
Dzięki inicjatywie pań Ewy Głowackiej, Alicji Wojtas-Herok oraz Ewy Rogali uczciliśmy razem Światowy Dzień Poezji 20 marca.
Na szkolnych korytarzach pojawiły się Kramiki z Poezją, z który uczniowie mogli zabrać sobie „Wiersz na wynos”. W tym dniu wielu uczniów odwiedziło też Bibliotekę Szkolną, gdzie mieli okazję wypożyczyć tomiki poezji.
eg
Brak wydarzeń

facebook