Zbiórka elektroodpadów

15 kwietnia 2023 roku (SOBOTA)

w godzinach 10:00 -13:00

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego

w Czechowicach-Dziedzicach

ul. Studencka 2 /parking/

Pięcioosobowa drużyna z klasy 8a czyli Magda, Weronika, Martyna, Oliwier i Klaudiusz ukrywająca się pod nazwą ROBO KAPIBARY liczy, że elektrośmieci znajdą do nas drogę a nie na śmietnik czy dzikie wysypisko.

Zbiórka odbywa się w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY - ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2023.

Celem konkursu jest budowanie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, a także motywowanie do prawidłowego postępowania z elektroodpadami oraz zużytymi bateriami i akumulatorami.

Bądźmy odpowiedzialni, chrońmy przyrodę.

Uczniowie Naszej Szkoły, którzy przyniosą elektroodpady dostaną punkty dodatnie z zachowania.

*elektroodpady to każdy sprzęt domowy, ogrodowy, budowlany itp., który do działania potrzebuje prądu elektrycznego, akumulatora lub baterii

Opiekun Robo Kapibar - Joanna Krupnik