Z wizytą w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie

W 2021 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu, którym opiekują się panie Lidia Kumorek oraz Anna Głąbek. Pod ich okiem chętni uczniowie angażują się w pomoc młodszym kolegom, a także sami inicjują akcje i przedsięwzięcia charytatywne.
9 stycznia 2023 roku 10 wolontariuszy z klas 4-8 udało się pod opieką koordynatorek koła oraz pani Soni Łęczek z noworoczną wizytą do podopiecznych Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach.
Każdy z uczniów opowiadał o swoich pasjach i prezentował na żywo umiejętności z nimi związane. Był śpiew, taniec, gra na instrumentach, gawęda o harcerstwie oraz historie sportowe.
Następnie wychowankowie OPDiR opowiedzieli nam o swoich zainteresowaniach. Zwieńczeniem wizyty było wykonanie wspólnego plakatu z aniołami, który stał się pamiątką po wspólnie spędzonych chwilach.
Od podopiecznych i ich opiekunów, prócz ciepłego przyjęcia, otrzymaliśmy podziękowania w formie pięknego listu. Z kolei nasi uczniowie obdarzyli słodkościami swoje nowe koleżanki i kolegów. Jednak najpiękniejszą pamiątką pozostaną w naszych sercach uśmiechy wszystkich uczestników spotkania.
Mamy nadzieję, że miniona wizyta stanie się dla wolontariuszy z naszej szkoły coroczną tradycją. A wartość najwyższą, którą przekażą swoim młodszym kolegom w ramach działalności koła, to odruch bezwarunkowej i bezinteresownej pomocy, który powinien towarzyszyć każdemu z nas od najmłodszych lat.

lk, ag, sł