Lekcja judo

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli ostatnio w lekcji wychowania fizycznego, która dbywała się  na sali KS Judo Czechowice-Dziedzice. Najpierw prowadzący zajęcia trener klubu pan Bogdan Tyl opowiedział wiele ciekawych rzeczy o historii  tej dyscypliny sportu, jej zasadach, a także o  sukcesach zawodników czechowickiego klubu. Póżniej nastąpiła część praktyczna, podczas której uczniowie mogli sami spróbować swoich sił, ćwicząc elementy padów oraz trzymania innego zawodnika. Każdy osobiście mógł się przekonać, że judo jest bardzo ciekawe, może być źródłem wielkiej satysfakcji, ale przede wszystkim wymaga dużej ilości pracy i samodyscypliny.

jg