Jesienne zawody 2022

Niedawno rozpoczął się rok szkolny, a za nami już kilka wydarzeń sportowych. Rozpoczęliśmy wrzesień propagowaniem idei walki w duchu „fair play”. Były wspólne biegi bez rywalizacji, za to z przybijaniem „piątki” i wzajemnym powiedzeniem sobie czegoś miłego. W czasie lekcji uczniowie układali puzle dotyczące szlachetnej rywalizacji, mogli zapoznać się z okolicznościową  gazetką, a także ułożyć napis „fair play” wykorzystując do tego  siebie samych.
Wzięliśmy też udział w zawodach międzyszkolnych. W sobotę 17 września w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Bieg Olimpijczyka, w którym najwyższe lokaty zdobyli:
Łukasz Puto I miejsce, Dawid Linek IV miejsce w roczniku 2012, Bartek Kwaśniak I miejsce, Nikola Bytom IV miejsce rocznik 2010, Igor Wira III miejsce rocznik 2009.
Kolejne zawody odbyły się 27 września. Były sztafetowe biegi przełajowe, rozegrane na stadionie w Zabrzegu. Na trzecim stopniu podium stanęła sztafeta chłopców w składzie Bartek Kwaśniak, Ksawery Polak, Olaf Sikora, Stanisław Szylder, Szymon Ligęza, Łukasz Puto.
Naszej reprezentacji nie mogło zabraknąć również na XV Memoriale Henryka Puzonia w Zabrzegu, gdzie najlepiej zaprezentowali się w swoich kategoriach wiekowych Łukasz Puto i Dawid Linek, zajmując kolejno I i IV miejsce, Oliwia Kosibor VI miejsce, Nikola Bytom III miejsce, Ksawery Polak miejsce IV oraz Igor Wira miejsce II.

jg