Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Gminny Konkurs Historyczny „Bitwy i broń II w. ś.”

7 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach–Dziedzicach zorganizowano Gminny Konkurs Historyczny „Bitwy i broń II w. ś.”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Czechowic–Dziedzic, Pan Marian Błachut, fundując nagrody dla uczestników.
W konkursowe szranki stanęło 14 zawodników ze szkół podstawowych naszej gminy. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością militariów, postaci historycznych, największych bitew z tegoż okresu jak i wiadomościami dotyczącymi obrony i walk w okolicach naszego miasta.
Wyniki rywalizacji konkursowej przedstawiają się następująco:
I miejsce Grzegorz Kania ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie pod opieką mgr Renaty Kopeć.
II miejsce Bartosz Hałat ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką mgr Beaty Olek.
III miejsce Stanisław Maj ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką mgr Bożeny Łukaszek.
IV miejsce Lucjan Sęk ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach – Dziedzicach pod opieką mgr Soni Łęczek
V miejsce Hubert Maśka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie pod opieką mgr Renaty Kopeć.
Ponadto przyznano trzy wyróżnienia:
dla Piotra Hulbója z SP-4 oraz ex aequo dla Rafała Kieszka z SP-10 i Macieja Szkorupy z SP-4 – którzy uzyskali taką samą ilość punktów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza naszego miasta.
 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności rozpoznawania militariów i wydarzeń z okresu II w. ś. Podkreślić należy, że różnice pomiędzy miejscem na podium, a osobami wyróżnionymi były niewielkie, zaledwie dwa lub trzy punkty.
Wielką wdzięczność wyrażam osobom, które walnie przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia konkursu, szczególnie komisji konkursowej w składzie: mgr Beacie Olek i mgr Bożena Łukaszek oraz Pani wicedyrektor mgr Joannie Bogus i Pani mgr Marii Koutny.
Dziękuję także Pani Renacie Nawrockiej i Patrycji Janik za koordynację wszelkich działań związanych z funkcjonowaniem konkursu.
Dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy poświęcając swój czas i energię, walnie przyczynili się do sukcesów swoich wychowanków.
Dziękuję gospodarzowi, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 4 mgr Bożenie Głąbek, za możliwość przeprowadzenia tej imprezy w szacownych murach tejże szkoły.
Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi miasta Czechowice – Dziedzice za otoczenie patronatem tego konkursu oraz ufundowanie nagród oraz Prezesowi Czechowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej za wsparcie konkursu.

sg

28 Wrz

facebook