Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Spotkanie z żołnierzem rezerwy

10 maja 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach gościli na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa żołnierza rezerwy Pana Szymona Kalińskiego.
Korzystając z doświadczenia i zasobów Pana Szymona mogliśmy zapoznać się z zasadami bezpiecznego posługiwania się krótką i długą bronią strzelecką. Poznaliśmy działanie strzelby gładkolufowej Mossberg, karabinka Beryl, pistoletu maszynowego Skorpion, pistoletu TT oraz Glock.
Zajęcia obejmowały:
Zasady bezpieczeństwa podczas strzelania, postawę strzelecką, zasady celowania i składania się do strzału, budowę broni strzeleckiej i stosowaną do niej amunicję, budowę i posługiwanie się granatem obronnym, unieruchamianie przy pomocy kajdanek oraz najczęstsze pułapki stosowane przez terrorystów oraz przez Rosjan podczas wojny w Ukrainie.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Szymonowi Kalińskiemu za bezinteresowne poświęcenie swojego czasu oraz ciekawe i jednocześnie przystępne przedstawienie trudnych zagadnień bezpieczeństwa.
Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom wszyscy będziemy bezpieczniejsi i bardziej świadomi, jak należy się zachowywać w tych trudnych czasach.

sg

28 Wrz

facebook