Nastolatki czytają wiersze

Dzień 21 marca przyniósł wiosnę i piękną poezję, którą uczniowie naszej szkoły chcieli dla nas przeczytać. Wiersze wybrane przez siebie zaprezentowali: Piotrek, Maciek, Bartek i Lucek z klasy 8 oraz Martynka i Weronika z klasy 7.
Uczniowie z klasy 8a obchodzili Światowy Dzień Poezji na lekcji języka polskiego z panią Agatą Chmielniak.
Uczniowie głośno czytali wiersze z podręcznika i tomików poezji. Nie zabrakło również poezji ukraińskiej.
Wśród wybranych utworów były:
Śmierć pułkownika, Śpieszmy się kochać, Puste miejsce, Pierwsza przechadzka, Moja piosnka II, Nic dwa razy, Zielono mam w głowie, List do ludożerców, Pytasz, co w moim życiu... oraz wiersze czechowickiego poety Mateusz Wróbla.
Grupa uczniów z klas 7 w składzie Martyna, Klaudia, Weronika, Julia i Piotrek zadbała o poezję wśród najmłodszych kolegów.
Mamy nadzieję, że zabawne wiersze z tomiku Antologia poezji dziecięcej pozwoliły uczniom klas 1-3 włączyć się w święto poezji i wywołać uśmiech.
mk

Zdjęcia dostępne są tutaj: