Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

8 lutego 22 w całej Europie obchodzone jest to święto. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do tej inicjatywy. W dniach 7-11 lutego w czasie lekcji zwracaliśmy uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 10 lutego uczniowie mogli wziąć udział w konferencji „Asów Internetu” a także zapoznać się z ich materiałami i zagrać w edukacyjną grę „Interlandia”. Także uczniowie objęci zdalnym nauczaniem przystąpili do naszych działań – rozwiązywali zagadki w edukacyjnym Escape Room – oczywiście na temat bezpiecznego Internetu.
Nasze działania zgłosiliśmy w Polskim Centrum Safter Internet i nasza szkoła jest umieszczona na mapie inicjatyw. A oto skrót wydarzeń:
mp