Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

W ramach kampanii realizowanej przez Ministerstwo Zdrowia "Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje", której celem jest popularyzowanie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, promocja działań profilaktycznych oraz upowszechnianie informacji o formach pomocy psychologicznej oferowanej przez publiczne placówki zostały uruchomione ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej. Mogą zgłaszać się do nich rodzice, dzieci oraz młodzież (osoby poniżej 18. roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna  prawnego na korzystanie ze świadczeń). Aby skorzystać ze wsparcia, nie jest wymagane skierowanie czy wcześniejsza wizyta u lekarza psychiatry. Osoby zgłaszające się do ośrodka mogą skorzystać m.in. z porady psychologicznej, psychoterapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej.

Najbliższe ośrodki to:

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży:

Czechowice-Dziedzice ul. Nad Białką 1b, tel. 510 243 619

Bielsko-Biała ul. Piekarska 24, tel. 33 815 60 32

Żywiec, al. Legionów 1, tel. 510 243 707

Poniżej link do strony gdzie można pobrać bezpłatny magazyn "Ze zdrowiem. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży." dotyczący m.in. troski o zdrowie psychiczne, form pomocy w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, infolinii 800 12 12 12, promocji wiedzy na temat zdrowia psychicznego.

www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna

blekitny krzyz