Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wspomnienia z letniego wypoczynku 2019

Minęły wakacje, nadszedł czas powrotu do szkoły, ale nam uczestnikom kolonii w Kościelisku wciąż jeszcze w głowach pozostają wakacyjne wspomnienia, którymi chcielibyśmy się z Wami na progu rozpoczynającego się roku szkolnego podzielić. Na kolonię wyjechaliśmy 27 czerwca i w czasie trwania całego turnusu, czyli do 6 lipca na bieżąco na facebookowej stronie szkoły zdawaliśmy krótkie relacje z naszego pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański” w Kościelisku. Ośrodek ten jest nam znany, gdyż nie pierwszy raz tutaj wypoczywaliśmy i wspaniale wykorzystaliśmy czas spędzony poza miejscem zamieszkania. Pogoda dopisywała, humory także, a na brak atrakcji nie mogliśmy narzekać.
Pierwszego dnia pobytu odwiedziliśmy papugarnię w Zakopanem oraz rozegraliśmy mecz w piłce nożnej na pobliskim orliku, z którego roztacza się przepiękny widok na Giewont. Kolejną atrakcją był wyjazd na Gubałówkę, a następnie pieszo przez Butorowy Wierch zeszliśmy do Kościeliska, podziwiając piękne widoki i rozkoszując się przyrodą. Korzystaliśmy też z basenowych przyjemności. Odwiedziny w Agua Parku w Zakopanem oraz na kąpielisku na Polanie Szymoszkowej dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Nie lada atrakcją były także zabawy nad rzeką. Jak na prawdziwych turystów przystało zdobywaliśmy także górskie szczyty i zwiedzaliśmy Jaskinie Mroźną. Udało nam się wyjść na Wielki Kopieniec 1328m npm. W Zakopanem nie tylko spacerowaliśmy po Krupówkach i kupowaliśmy pamiątki, choć to właśnie one były  największą atrakcją, ale także odwiedziliśmy najstarszy, zabytkowy cmentarz dla zasłużonych na Pęksowym Brzysku oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Wieczorami były tańce hulańce, randka w ciemno, pokazy talentów, zabawy przy muzyce. Były także warsztaty tkackie i artystyczne oraz wiele wspólnych zabaw w terenie na różnego rodzaju urządzeniach rekreacyjnych.  
Podczas trwania turnusu prowadzone były liczne konkursy, które sprzyjały integrowaniu zespołów dziecięcych i pozwalały na zdobywanie nowych umiejętności. Na pożegnalnym ognisku podsumowaliśmy nasz pobyt. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek (niektórzy nawet kilka) za zdobyte miejsca w organizowanych  konkursach, turniejach oraz za zaangażowanie w życie kolonii. Cieszy fakt, że wiele dzieci pojechało na kolonię (w tym najmłodsi) bez telefonów komórkowych i świetnie sobie bez nich poradzili. Najlepszą rekomendacją jest to, że ciągle powtarzali: „Było SUPER!” A ich uśmiechnięte buzie tylko to potwierdzają.

Pozdrawiamy uczestnicy kolonii wraz z opiekunami:
Joanną Bogus, Anną Głąbek
oraz Joanną Furczyk.

Brak wydarzeń

facebook