W mlecznej krainie

W ramach promocji zdrowia w naszej szkole uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „W mlecznej krainie”.
Głównym celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat mleka i jego produktów mlecznych. Nasza szkoła dzięki pani Dyrektor już od kilku lat uczestniczy w europejskim programie „Mleko w szkole”. Dlatego nauczyciele organizujący zajęcia postawili sobie za cel zapoznanie uczniów z wartościami odżywczymi mleka i jego znaczenia dla zdrowia dzieci. Zajęcia zostały poprzedzone konkursem plastycznym „Mleko jest zdrowe” zorganizowanym przez świetlicę szkolną. Organizatorzy warsztatów przygotowali stanowiska pracy przy których uczniowie pod opieką starszych kolegów i koleżanek z klas szóstych: Gabrysi Gamrot, Teofila Kufla, Małgosi Moryto, Magdy Rogusińskiej i Eweliny Grygierzec, mieli możliwość  uczestniczyć w prezentacji multimedialnej, rozwiązywać krzyżówki, układać puzzle i rozsypanki tematyczne. Dzieci z zasłoniętymi oczami rozpoznawały smaki produktów mlecznych oraz brały udział w pokazie doświadczeń na bazie mleka. Dla dzieci zostały również przygotowane stanowiska plastyczne i zabawa z makietą krówki.
Mleko i przetwory mleczne stanowią ważną grupę żywności naszych dzieci. Jest ona najlepszym źródłem wapnia, dostarcza pełnowartościowe białko oraz witaminy z grupy B, witaminy A i D. Pamiętajmy, że mleko zawiera prawie wszystkie składniki, jakie organizm młodego człowieka potrzebuje do prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego.

hm

28 Mar