Powiatowy Konkurs Recytatorski 2019

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce i życie...”, nad który honorowy patronat objął starosta bielski Andrzej Płonka.

Konkurs odbył się w 12 marca w Pałacu Czeczów w Kozach. W kategorii klas młodszych naszą szkołę reprezentowali laureaci pierwszego miejsca w Szkolnym Konkursie Recytatorskim – Natasza Janik z klasy 3a i Karol Kufel z 2a. Natomiast w kategorii klas IV-VI zaprezentowali się Jagoda Gorel i Teofil Kufel – przedstawiciele klas szóstych.

Uczniowie – przed licznie zgromadzoną publicznością – wyrecytowali wiersz i fragment prozy. Komisja, składająca się z instruktora teatralnego, aktorki Teatru Kwadryga oraz krytyka teatralnego, oceniała dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W imprezie wzięło udział 58 recytatorów z 17 szkół powiatowych. Nasza uczennica Natasza Janik otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Trzecioklasistka w czwartek 28 marca została uhonorowana nagrodami książkowymi na uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs.

awh

28 Mar