Powitanie wiosny 2019

Jak sprawić, by po długiej i mroźnej zimie wróciła do nas wiosna? Odpowiedź na to pytanie doskonale znają uczniowie klasy 3a, którzy pod opieką pani Marty Kapias przygotowali apel na powitanie wiosny. Spotkanie to było nietypowe, gdyż bezpośrednio angażowało każdego ucznia z klas 1-3.

Po krótkim powitaniu przez panią Dyrektor obejrzeliśmy wspaniały występ artystyczny dziewczynek z klasy 3a przebranych za wiosenne kwiaty. Po występie na scenie pojawiła się listonoszka, która dostarczyła i odczytała uczniom list od Pani Wiosny. Z listu wynikało, że choć Wiosna chce już do nas przybyć, została uwięziona przez "złą zimę" w pieczarze. Jedynie sprawne wykonanie wszystkich zadań, a tym samym udowodnienie, że uczniowie są gotowi na przybycie wiosny, miało otworzyć wrota pieczary.

Uczniowie współpracowali w grupach klasowych, by rozpoznać zwiastuny nadchodzącej wiosny w postaci ptaków i kwiatów. Największą atrakcję stanowiły jednak międzyklasowe wyścigi rzędów. Zadaniem uczniów było m.in. ubieranie Marzanny czy wypuszczanie motyli. Najmłodsi uczniowie Czwórki wykazali się nie tylko wiedzą, ale i sprawnością fizyczną, co umożliwiło przybycie Wiosny.

kzd

Pozostałe zdjęcia dostępne są pod adresem: https://photos.app.goo.gl/kfbS81po7DyTFgis6